ZÁSADY SPRÁVNEJ MANIPULÁCIE S VÝROBKOM

INFORMÁCIA PRE ZÁKAZNÍKA - NÁVOD

POPIS VÝROBKU

Tatranský profil, perodrážka, zrubový obklad a dlážkovica sú drevené profily vyrábané štvorstranným frézovaním reziva - pre účely vnútorného a vonkajšieho obloženia stien, stropov a drevených podláh. Profily sú spravidla pravouhlo ukončené „kapované“.  Obložená plocha pri dodržaní predpísanej vlhkosti daného profilu je tvarovo stála. Tatranský profil a perodrážka sú frézované z vysušeného reziva na 12%, dlážkovica na 10%, pri tolerancii ± 2%.

BALENIE, SKLADOVANIE A PREPRAVA

Vyfrézované lamely dreveného profilu sú vo výrobe ukladané na seba v počte 8-10 ks a spravidla zabalené do fólie pre potreby ochrany proti vonkajším vplyvom. Profily sa pri preprave musia zaistiť, aby nedošlo k mechanickému poškodeniu pera a drážky.

POUŽITIE A MONTÁŽ

Tatranský profil, perodrážka, zrubový obklad je určený pre obkladanie stien v interiéri - stropov v interiéri, dlážkovica pre vytvorenie drevených podláh hlavne v interiéri. V exteriéri sa môže uplatniť pri výstavbe rôznych účelových zariadení ( drevené rampy, pódia ... ).

Bezchybnú aplikáciu drevených profilov v interiéroch sa dosiahne dodržaním následných podmienok :

1/ V danej miestnosti musia byť stabilizované vlhkostné a teplotné pomery.
2/ Steny a podlahy musia byť suché a vyzreté bez možnosti navlhnutia.
3/ Pred začatím vlastnej montáže príslušný profil umiestniť do miestnosti, tento rozbaliť, preložiť latkami a nechať aklimatizovať na príslušné vlhkostné a teplotné pomery minimálne po dobu 48 hodín.
4/ Montáž tatranského profilu a perodrážky je potrebné realizovať na podkladový rošt z drevených lát v rovnakej hrúbke s vlhkosťou cca 14%. Konštrukcia roštu musí umožňovať za obkladom prúdenie vzduchu. V prípade montáže podkladových lát vodorovne je potrebné tieto pokladať prerušovane alebo použiť kontralaty.
5/ Podkladové laty pre montáž dreveného profilu v exteriéri je potrebné ošetriť proti hnilobe a plesniam zo všetkých strán.
6/ Priestor medzi podkladovými latkami roštu a obkladom je možné vyplniť tepelno a zvukoizolačnými materiálmi pri zachovaní odvetrávacej škáry.
7/ Fixovanie profilov sa vykonáva :
- pomocou klincov, ktoré sa umiestňujú do pera tak, aby po zasunutí ďalšieho profilu boli skryté v drážke,
- pomocou montážnych plieškov,
- pomocou povrchovo upravených skrutiek a klincov, ktoré na profile priznávame.
8/ Pre správnu a bezchybnú montáž dlážkovice je potrebné niektoré z uvedených zásad ešte zvýrazniť :
- Správna aklimatizácia dlážkovice má kľúčový význam pre minimalizovanie medzistykových špár medzi jednotlivými lamelami. Drevenú podlahu bez medzier v stykovej špáre nie je možné vylúčiť z dôvodu prirodzenej reakcie dreva na zmenu relatívnej vlhkosti vzduchu a teploty v danom prostredí. Zmenu vlhkosti u ihličnatých drevín o 1% predstavuje mieru zosychania, napučania 0,24%. Táto skutočnosť má za následok, že v prípade úplne správne položenej drevenej podlahy sa v priebehu zimnej vykurovacej sezóny vytvoria medzery, ktoré sa po jej skončení znovu uzatvoria.
- Kvalitu položenej drevenej dlážky determinuje správne nadimenzovaný rošt, na ktorý je drevený profil dlážky fixovaný. Hustota hranolkov v rošte je závislá od hrúbky lamely profilu s požiadavkou, aby bol vylúčený jej priehyb.
- Položená dlážkovica musí po obvode miestnosti vytvoriť dilatačnú špáru, ktorá sa prekryje rohovou lištou.
- Povrchovú úpravu dlážkovice doporučujeme realizovať vysokokvalitnými polyuretanovými a akrylátovými lakmi. Vylučuje sa použitie vodou riediteľných napúšťacích materiálov.

Výrobca a predajca pri porušení horeuvedených zásad, nesprávnej preprave, skladovaní, povrchovej úprave nevhodnými materiálmi nezodpovedá za následné estetické a funkčné nedostatky hotového obkladu a podlahy.

Chcete vedieť aj cenu ?
kliknite na CENNÍK

Individuálne požiadavky, vačšie množstvá, chcete lepšiu cenu ? 
Kliknite na dopyt !

Chcete sa niečo spýtať?
Možno práve tu nájdete Vašu odpoveď !

Hľadaj na stránke

Náhodný obrázokKoho tu máme

Máme online 12 hostí 
Počet zobrazení obsahu : 2461065

Náhodne z fotogalérie